Poradnik Allegro
 

Strona główna >> Rejestracja - Jak zarejestrować się na Alegro

Szukaj


Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga

Rejestracja na Allegro

Jak zarejestrować się na Allegro?

      Założenie konta na Allegro jest bardzo proste i przebiega trójetapowo. Najpierw trzeba wypełnić formularz - podając email, hasło jakie chcemy miec do allegro, oraz datę urodzenia itp. Następnie musimy odebrać pocztę i kliknąć w link aktywacyjny zawarty w mailu. Kolejnym krokiem jest podanie naszych danych - imienia nazwiska adresu itp. Cały proces rejestracji na Allegro powinien zająć nie więcej niz pięć minut. Warto pamiętać również o aktywacji konta

Dlaczego warto się zarejestrować?

      Ponieważ dopiero po rejestracji możesz w pełni korzystać ze wszystkich możliwości, które daje Allegro, możesz tanio kupować wszystko to, za co do tej pory płaciłeś(aś) za dużo, możesz także sprzedawać produkty, którymi na co dzień handlujesz bądź te, które są Ci już zbędne. Bez rejestracji możesz tylko kupować przez Kup Teraz.

Czy muszę mieć ukończone 18 lat?

      Nie, aby zarejestrować się na Allegro wystarczy mieć ukończone 13 lat i zgodę opiekuna. Do ukończenia 18 roku życia można wtedy korzystać z konta Junior.

Ile koszuje założenie konta na Allegro?

      Rejestracja na Allegro jest w 100% bezpłatna. Nie ponosisz również żadnych opłat jako kupujący.

Przedostatnie pytanie - Konto zwykłe czy firmowe?

      Jeśli chcesz głównie kupować i od czasu do czasu coś sprzedać najlepiej zarejestrować konto prywatne. Jeśli masz zamiar dużo sprzedawać, a do tego prowadzisz działalność gospodarczą wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie konto firmowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć dwa konta na Allegro, pod warunkiem, że nie naruszamy zasad regulaminu.

Ostatnie pytanie czy faktycznie nie ma czegoś innego jak Allegro?

      Oczywiście, że są w Polsce też inne serwisy aukcyjne i ogłoszeniowe. Takie jak chociażby sprzedawacz.pl - na razie nie ma wielkiego udziału w rynku, ale możesz na nim zacząć wystawiać ogłoszenia za darmo i przy okazji nie płacić prowizji od sprzedaży. Może być tak, że znajdziesz tam coś taniej niż na Allegro. Sprawdź i się przekonaj, to nic nie kosztuje.

Kliknij w poniższy link, przejdź na stronę Sprzedawacz.pl

Rejestracja na Sprzedawacz.pl

Formularz rejestracyjny znajdziesz na górze strony

Zobacz także to:


Polecamy

Strony partnerskie:
- DoktordlaCiebie.pl
- Wyszukiwarka kodów pocztowych

Valid HTML 4.01 TransitionalSprzedawacz.pl

na gorę na górę

Poradnik-allegro.5x5.pl