Poradnik Allegro
 

Strona główna >> Co to jest Alegro

Szukaj


Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga

Co to jest Allegro?

...no właśnie, co to jest?

      Allegro jest serwisem aukcyjnym, w którym można kupić praktycznie wszystko. Od kolorowej naklejki, przez sprzęt elektroniczny, meble, a na samochodach skończywszy.

      Czemu Allegro a nie Alegro

Allegro pochodzi z języka włoskiego i określa tempo grania. Allegro znaczy prędko, wesoło ;) Czyli dokładnie tak jak w rzeczywistości.

Co da Ci Allegro?

      Allegro daje możliwość kupna wielu ciekawych produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Jedyne, co musisz zrobić by znaleźć interesującą Cię rzecz, to wpisać w wyszukiwarkę nazwę szukanego przedmiotu. Myślę, że może być dla Ciebie zaskakujące, że na Allegro można sprzedać praktycznie wszystko, jeżeli masz w domu coś, czego już nie używasz lub jest już Ci to po prostu zbędne, to istnieje duża szansa, że z pomocą Allegro uda Ci się tego pozbyć, a ktoś inny stanie się szczęśliwym posiadaczem nowego produktu.

Zobacz ile tracisz nie będąc użytkownikiem Allegro!

      Aukcje Allegro istnieją od 1999 roku od tego czasu w serwisie jest zarejestrowanych ponad 3 000 000 użytkowników jest, więc to największe centrum handlowe w Polsce. Właściwie zawsze, kiedy zamierzam kupić jakiś sprzęt elektroniczny to najpierw szukam go na Allegro. Dlaczego? Ponieważ na tych aukcjach można kupić bardzo dobry produkt za naprawdę okazyjną cenę! Często okazuje się, że lepiej kupić roczny produkt używany niż coś nowego w sklepie RTV na rogu.

Czy Allegro jest bezpieczne?

      TAK! Zdecydowanie trzeba to powiedzieć. Serwis posiada 4 podstawowe systemy, które ograniczają ryzyko do minimum, są to:

 • System komentarzy
  Po zakończeniu transakcji użytkownicy wystawiają sobie komentarze.
 • Bezpieczne transakcje Escrow
  Allegro pośredniczy w przekazaniu pieniędzy sprzedającemu. Dopiero, kiedy towar dotrze do kupującego sprzedający otrzymuje pieniądze. 100% bezpieczeństwa
 • Program Ochrony Kupujących
  W razie problemów z towarem (nie dojechał, nie jest zgodny z opisem) Allegro zwraca kwotę do 300 zł.
 • Procedura pełnej aktywacji konta
  Jeżeli chcesz sprzedawać na Allegro musisz najpierw potwierdzić swoje dane adresowe. Zostaje wysłany do Ciebie list z kodem aktywacyjnym.

Ile kosztuje korzystanie z Allego?

      Od transakcji zakupu Allegro nie pobiera żadnej prowizji. Możesz kupować co chcesz i jak dużo chcesz, a nie zapłacisz dodatkowej prowizji. Sprzedaż jest jednak płatna wg cennika Allegro. Zależy od ceny, od której startuje licytacja, zawiera się w przedziale od 0,15 zł do 2 zł.

Więcej o opłatach za wystawienie przedmiotów znajdziesz na stronie Opłaty.

Zobacz także


Polecamy

Strony partnerskie:
- DoktordlaCiebie.pl
- Wyszukiwarka kodów pocztowych

Valid HTML 4.01 TransitionalSprzedawacz.pl

na gorę na górę

Poradnik-allegro.5x5.pl