Poradnik Allegro

Strona główna >> Konto firmowe, Konto Firma na Alegro

Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga
404 Not Found

Not Found

The requested URL /div_pokaz_produkty.php was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Konto firmowe - co daje i czym się różni od zwykłego konta?

Dla kogo konto firmowe?

Konto Firma dedykowane jest dla właścicieli biznesu lub też członków zarządu (pełnomocników) większych instytucji, w których imieniu masz zamiar działać.

Co daje konto firmowe?

Jeśli masz zarejestrowane na Allegro konto firmowe to obok nazwy Twojego użytkownika wyświetlana jest ikona teczki Konto firma - teczka. Dzięki temu każdy użytkownik może łatwo sie dowiedzieć, że ma do czynienia z solidnym partnerem. Teczka obok nazwy użytkonika zdecydowanie poprawia wiarygodność sprzedającego.

Dodatkowa różnica polega na tym, że w opisie aukcji wystawionej przez użytkownika posiadającego konto firmowe wyświetlane są dane przedsiębiorcy.

W przypadku konta firmowego standardem jest, że za koszty poniesione z tytułu wystawienia i sprzedaży produktów (i ew. usługi dodatkowe) zostanie wystawiona faktura na firmę.

Wymagane dokumenty

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej należy podać NIP, REGON, imię i nazwisko właściciela oraz oczywiście dane firmy (+forma działalności). Do tego trzeba jeszcze dołączyć skan nadania numeru NIP oraz zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku większości spółek, fundacji i stowarzyszenia rejestrowego należy podać imie i nazwisko pracownika, NIP, REGON, KRS, dane firmy j.w. oraz skan odpisu z KRS. W przypadku spółki cywilnej konieczna będzie umowa spółki i nadanie NIP

O czym warto pamiętać?

Jeśli dokonujesz sprzedaży przez Internet jako firma to obowiązują dodatkowe zasady narzucone przez prawo. Jednym z ważniejszych jest to, że kupujący przez Internet ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od otrzymania przedmiotu. Tyczy się to również zakupów poprzez Kup Teraz na Allegro. Jeśli chcesz uzyskać szersze informacje proponuję zapoznać się z poniższymi dokumentami:

Płatność za wystawienie i sprzedaż produktów?

W przypadku konta dla firm opłaty należy uiszczać raz w miesiącu bez względu na wielkość kwoty jaką mamy do zaplacenia. W przypadku konta zwykłego pieniądze musimy przelać na koniec miesiąca, w którym nasz rachunek będzie większy od 10zł.

Jak zarejestrować konto Firma na Allegro?

Konto firmowe rejestruje się identycznie jak konto prywatne. Należy zacząć od wypełnienia formularza rejestracyjnego, a następnie postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji zapraszam na strone poświęconą rejestracji na Allegro. Jeśli chcesz od razu przejść do Allegro to skorzystaj z poniższego linku. Warto jednak pamiętać, że są serwisy tańsze od Allegro. Np Aukcjusz.pl - Warto zatem również tam rozpocząć sprzedaż.

Aukcje Internetowe

Przejdź do Aukcjusz.pl i zacznij sprzedaż blisko połowę taniej niż na Allegro.plPolecamy

Strony partnerskie:
- Uzdrawianie Theta Healing

- JoyToys.pl - Akcesoria erotyczne

Valid HTML 4.01 Transitional

na gorę na górę