Poradnik Allegro
 

Strona główna >> Konto firmowe, Konto Firma na Alegro

Szukaj


Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga

Konto firmowe - co daje i czym się różni od zwykłego konta?

Dla kogo konto firmowe?

Konto Firma dedykowane jest dla właścicieli biznesu lub też członków zarządu (pełnomocników) większych instytucji, w których imieniu masz zamiar działać.

Co daje konto firmowe?

Jeśli masz zarejestrowane na Allegro konto firmowe to obok nazwy Twojego użytkownika wyświetlana jest ikona teczki Konto firma - teczka. Dzięki temu każdy użytkownik może łatwo sie dowiedzieć, że ma do czynienia z solidnym partnerem. Teczka obok nazwy użytkonika zdecydowanie poprawia wiarygodność sprzedającego.

Dodatkowa różnica polega na tym, że w opisie aukcji wystawionej przez użytkownika posiadającego konto firmowe wyświetlane są dane przedsiębiorcy.

W przypadku konta firmowego standardem jest, że za koszty poniesione z tytułu wystawienia i sprzedaży produktów (i ew. usługi dodatkowe) zostanie wystawiona faktura na firmę.

Wymagane dokumenty

W przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej należy podać NIP, REGON, imię i nazwisko właściciela oraz oczywiście dane firmy (+forma działalności). Do tego trzeba jeszcze dołączyć skan nadania numeru NIP oraz zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. W przypadku większości spółek, fundacji i stowarzyszenia rejestrowego należy podać imie i nazwisko pracownika, NIP, REGON, KRS, dane firmy j.w. oraz skan odpisu z KRS. W przypadku spółki cywilnej konieczna będzie umowa spółki i nadanie NIP

O czym warto pamiętać?

Jeśli dokonujesz sprzedaży przez Internet jako firma to obowiązują dodatkowe zasady narzucone przez prawo. Jednym z ważniejszych jest to, że kupujący przez Internet ma prawo do zwrotu towaru w ciągu 10 dni od otrzymania przedmiotu. Tyczy się to również zakupów poprzez Kup Teraz na Allegro. Jeśli chcesz uzyskać szersze informacje proponuję zapoznać się z poniższymi dokumentami:

Płatność za wystawienie i sprzedaż produktów?

W przypadku konta dla firm opłaty należy uiszczać raz w miesiącu bez względu na wielkość kwoty jaką mamy do zaplacenia. W przypadku konta zwykłego pieniądze musimy przelać na koniec miesiąca, w którym nasz rachunek będzie większy od 10zł.

Jak zarejestrować konto Firma na Allegro?

Konto firmowe rejestruje się identycznie jak konto prywatne. Należy zacząć od wypełnienia formularza rejestracyjnego, a następnie postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji zapraszam na strone poświęconą rejestracji na Allegro. Jeśli chcesz od razu przejść do Allegro to skorzystaj z poniższego linku. Warto jednak pamiętać, że są serwisy tańsze od Allegro. Np Aukcjusz.pl - Warto zatem również tam rozpocząć sprzedaż.

Aukcje Internetowe

Przejdź do Aukcjusz.pl i zacznij sprzedaż blisko połowę taniej niż na Allegro.plPolecamy

Strony partnerskie:
- DoktordlaCiebie.pl
- Wyszukiwarka kodów pocztowych

Valid HTML 4.01 TransitionalSprzedawacz.pl

na gorę na górę

Poradnik-allegro.5x5.pl