Poradnik Allegro
 

Strona główna >> Allegro dla firm, porady dla firm

Szukaj


Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga

Masz firmę?

Chcesz poszerzyć rynki zbytu?
Chcesz rozpocząć sprzedaż swoich towarów lub usług przez Internet?

      Jeśli odpowiedziałeś(aś) na powyższe pytania 3xTAK - to zobacz, ile zyskasz rozpoczynając sprzedaż na Allegro. Aukcje internetowe pomogą Ci:

 • zbudować wizerunek firmy
 • poszerzyć rynki zbytu
 • trafić do zupełnie nowych klientów
 • wypromować stronę internetową Twojej firmy
 • uzyskać lepszą pozycję na rynku
 • wejść na rynek ogólnopolski

Handel na Aukcjach utrzymuje cały czas tenedencję wzrostową. Aukcje internetowe to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się kanałów dystrybucji. Ponieważ aukcje Allegro są obecnie największym polskim serwisem aukcyjnym (z dnia na dzień przybywają setki użytkowników - Twoich potencjalnych klientów), to właśnie na nich powinieneś oprzeć się wchodząc w świat handlu internetowego. Pomimo tego, że Allegro pobiera opłaty za wystawienie przedmiotu na aukcji, to i tak jest to moim zdaniem najlepszy i najtańszy sposób poprawienia sprzedaży i reklamy firmy.

      A oto prosty dowód:

 • Kiedy wystawiamy na aukcji np.: telefon komórkowy to w ciągu dnia nazwę naszej firmy zauważy jakieś 100-200 os. - (testowano na zwykłej aukcji ze zdjęciem - (motorola v360))
 • Aukcje tunera Pioneer - w ciągu dnia odwiedzało ok. 50 os. dziennie.

Jeśli masz firmę prawdopodobnie będziesz miał 10-200 trwających aukcji każdego dnia, a co za tym idzie - skromnie licząc Twoją firmę dziennie pozna ponad 1000 osób. Jeśli zadbasz o to, by Twoje aukcje zawierały jasny i przejrzysty opis, a do tego zastosujesz sprawdzone techniki marketingowe - to oferty w Twoich aukcjach będzie składać nawet 2%-5% odwiedzających.(w zależności od typu sprzedawanego produktu.)

Aukcje Internetowe

Najskuteczniejsze aukcje!

      Najlepsze efekty osiąga się stosując opcję KUP TERAZ - jeżeli sprzedajemy dużo produktów w dobrej cenie. Allegrowicze lubią też aukcje wieloprzedmiotowe od 1 zł… wtedy wygrywa X najwyższych ofert (X jest ilością dostępnych produktów). Jednak takie rozwiązanie trzeba bardzo dokładnie przekalkulować, żeby się nie okazało, że sprzedajemy poniżej kosztów. Warto jest, także rozpocząć 2-3 aukcje dla tego samego przedmiotu (tzn. mamy 6 telefonów i np. na jednej aukcje sprzedajemy 2 a na drugiej 4.) dzięki temu tanim kosztem podnosimy szanse odwiedzenia, przez Allegrowicza, naszej aukcji.

Reklama na aukcjach

      Masz bardzo dużo towaru w dobrej cenie? Zainwestuj w reklamę na stronie głównej Allegro - lub na stronie kategorii. Dzięki temu znacznie rosną szansę na sprzedaż większej liczby produktów, a poza tym Twoją aukcje odwiedzą setki osób dziennie. Co nie jest bez znaczenia dla jej rozpoznawalności.

Co jeszcze warto zrobić:

 • Podpisz umowę z firmą kurierską jeśli sprzedajesz duże i ciężkie towary.
 • Załóż konta w inteligo i mbanku - by przyspieszyć realizacje przelewów.
 • Dbaj o szybkość i jakość obsługi maili - często odwiedzający lubią zadawać pytania dotyczące produktu - szybka i dobra odpowiedź może pociągnąć za sobą sprzedaż towaru.
 • Pamiętaj by podać numer telefonu - buduje wiarygodność i umożliwia rozwianie wątpliwości przed zakupem.
 • Udostępniaj na aukcji możliwie dużo opcji transportowych i sposobów płatności (np. płatności Allegro) Podawaj koszty wysyłek - i dbaj o to, by były możliwe zgodne z cennikiem poczty polskiej.
 • Warto także zainwestować w dobry szablon graficzny dla firmowych Aukcji. Istotne jest by wszystkie przedmioty, które wystawiasz były kojarzone jednoznacznie z Twoją firmą.

Konto Firma

Zobacz także specjalny rodzaj konta Allegro przygotowany specjalnie dla osób prowadzących biznes - Konto Firma

Zobacz także


Polecamy

Strony partnerskie:
- DoktordlaCiebie.pl
- Wyszukiwarka kodów pocztowych

Valid HTML 4.01 TransitionalSprzedawacz.pl

na gorę na górę

Poradnik-allegro.5x5.pl