Poradnik Allegro
 

Strona główna >> Jak kupować na Alegro

Szukaj


Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga

Jak kupować na Allegro?

Podstawowy warunek udziału w licytacji

      Podstawową sprawą jest rejestracja na Allegro - bez rejestracji nie można brać udziału w licytacjach, można tylko dokonywać zakupów poprzez opcje KUP TERAZ, ale o tym za chwilę.


Czy wiesz, że Allegro nie zawsze jest najtańsze?

Od pewnego czasu Allegro cały czas sukcesywnie podnosi prowizje od sprzedaży, które pobiera od sprzedających. Czy wiesz, że w takich serwisach jak Aukcjusz.pl prowizje, które płacą sprzedający są blisko dwukrotnie niższe... Jeśli prowizje są niższe to cena dla klienta może być niższa... Sprawdź i zobacz może akurat jest to czego szukasz.

Zobacz także:

Dwie formy zakupów na Allegro

      Pierwszym i zdecydowanie bardziej popularnym dla przedmiotów używanych jest klasyczna licytacja. Ten, kto da najwięcej, ten kupuje. Drugi sposób to KUP TERAZ. Jeżeli istnieje taka opcja to możesz kupić produkt bez licytacji i bez czekania na zakończenie aukcji. Opcja KUP TERAZ zwykle jest używana dla towarów nowych lub wystawianych w dużej ilości.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

      Podstawowe zasady, których powinieneś przestrzegać by być zadowolonym z transakcji.

  • Zawsze dokładnie czytaj opisy towarów - w razie wątpliwości skontaktuj się ze sprzedającym.
  • Zobacz czy osoba, od której zamierzasz kupić towar jest osobą wiarygodną - sprawdź ile ma pozytywnych komentarzy i za co ma negatywne.
  • Pamiętaj, że Alegro to nie zabawa - wygranie licytacji lub zakupienie czegoś poprzez KUP TERAZ jest równoważne z zawarciem umowy kupna-sprzedaży.
  • Porównaj ceny przedmiotu, który zamierzasz kupić z cenami sklepowymi - czasem zdarza się, że sklep jest tańszy.
  • Zawsze sprawdzaj ile wyniesie koszt przesyłki żebyś niepotrzebnie nie przepłacił.
  • Uważaj na produkty podejrzanie tanie!

Licytacja

      Licytując powienieneś wiedzieć, że cena jaką wpisujesz jest maksymalną jaką jesteś w stanie zapłacić za produkt. Czyli np. jeżeli produkt w chwili obecnej jest wylicytowany na 5 zł, a Ty zalicytujesz 10 zł, to ceną produktu będzie 5,50, a progiem przebicia 10,50.
Allegro dobiera kwoty przebicia automatycznie w zależności o wielkości stawki - głupio by było, gdyby można było przebić 10 000 zł marnymi 25-groszami. Przypominam, że aby moć brac udział w licytacji należy mieć założone konto na Allegro.

Wartość TowaruStawka przebica
1 - 4.990.25 zł
5 - 24.990.50 zł
25 - 99.991.00 zł
100 - 249.992.50 zł
250 - 499.995.00 zł
500 - 999.9910.00 zł
1000 - 2499.9925.00 zł
2500 - 4999.9950.00 zł
powyżej 5000100.00 zł

      Czasem możesz potrzebować zalicytować coś chwilę przed zakończeniem aukcji wtedy z pomocą przyjdzie snip.pl - Twój snajper aukcyjny. Snip potrafi zalicytować nawet sekundę przed zakończeniem aukcji i upolować to na czym naprawdę Ci zależy.

KUP TERAZ

Ta forma zakupów na Allegro wygląda bardzo podobnie jak w zwykłym sklepie. Jeżeli podoba Ci się produkt i cena to klikasz na [KUP TERAZ] i kupujesz. Pamiętaj o tym, żeby sprawdzić wiarygodność sprzedającego. Od 23 listopada 2010 z opcji tej mogą korzystać również niezarejestrowani użytkownicy. Osoby niezarejestrowane muszą natomiast dokonać płatności za zakupiony produkt za pomocą szybkiego przelwu poprzez usługę Płacę z Allegro w ciągu godziny od kliknięcia guzika KUP TERAZ.

Co zrobić po wygraniu aukcji?

Po wygraniu aukcji powinieneś (aś) skontaktować się ze sprzedającym i uzgodnić warunki płatności i dostarczenia towaru.

Zobacz także


Polecamy

Strony partnerskie:
- DoktordlaCiebie.pl
- Wyszukiwarka kodów pocztowych

Valid HTML 4.01 TransitionalSprzedawacz.pl

na gorę na górę

Poradnik-allegro.5x5.pl