Poradnik Allegro
 

Strona główna >> Jak sprzedawać na Alegro

Szukaj


Porady dla nowych Allegrowiczów

Podstawowe informacje
Zakupy na Allegro
Sprzedaż na Allegro
Rejestracja na Allegro
Poradnik pomaga

Jak sprzedawać na Allegro?

Masz firmę handlową, produkcyjną?

      Jeśli masz firmę, która sprzedaje towary, które można bez problemu wysyłać do klienta pocztą, to zacznij sprzedaż na Allegro i koniecznie zobacz stronę Allegro dla firm. Nawet nie wiesz jak wiele firm zmieniło zupełnie swój sposób działania, kiedy zaczęto w nich sprzedawać na Allegro. Jeśli nie jesteś jeszcze użytkownikiem aukcji Allegro to przejdź na stronę rejestracji, zarejestruj się i pozwól by internet zarabiał dla Ciebie.

Pierwszy krok...

      By móc sprzedawać na Allegro musisz być zarejestrowany, a Twoje dane kontaktowe muszą być potwierdzone. - Więcej informacji na temat rejestracji i aktywacji konta znajdziesz na stronie: rejestracja.

Klikasz na sprzedaj i...

      Pierwsze co musisz zrobić to podjąć decyzję czy chcesz spredac produkt na licytacji czy popropstu prez Kup Teraz. Musisz także wybrać kategorie, do której należy produkt. Jeżeli nie wiesz, do jakiej kategorii wrzucić przedmiot, który chcesz sprzedać, to otwórz w drugim oknie Alegro i wpisz w wyszukiwarce nazwe produktu. Dowiesz się gdzie umieścili ją inni. Możesz również wybrać szablon dla swojej aukcji. Po wykonaniu tych czynności klikasz na "dalej>"

Tytuł aukcji

      Kilka dobrych rad dotyczących tytułu:

  • Postaraj się zawrzeć w tytule jak najwięcej słów kluczowych - takich, jakie ludzie mogą wpisywać do wyszukiwarki. Np., jeżeli sprzedajesz nowego Radeona 9600 Pro 128 MB na AGP to napisz: "NOWY ATI RADEON 9600 PRO 128MB, AGP x8" - zobacz dla ilu zapytań w wyszukiwarce wyświetli się twoja strona: ati radeon, radeon 9600, radeon 9600 agp, nowy radeon i innych.
  • Pomimo nasycenia słowami kluczowymi postaraj się by opis był stylistyczny.
  • Nie nadużywaj znaków specjalnych (@@@@@@, !!!!!!!, ?????? itp.)

Opis Aukcji

      Jeżeli nie znasz HTML-a to wybierz opcję edytora wizualnego i przystąp do opisu aukcji. Poniżej znajdujną się dobre rady dotyczące opisu:

  • Pamiętaj o sensownym rozplanowaniu tekstu. Zadbaj o akapity oraz wytłuszczenia istotnych rzeczy.
  • Nie skacz po tematach.
  • Pamiętaj by podać wszystkie informacje o produkcie - szczególnie te dotyczące wad itp. - łatwo możesz dostać negatywny komentarz za utajnienie znanego problemu.
  • Jeżeli to możliwe dodaj zdjęcia. Pamiętaj jednak by wielkość pojedynczego zdjęcia nie przekraczała 50kb - nie każdy ma stałe łącze. Raczej nie wklejaj więcej niż 4-5 zdjęć.

Ustalanie ceny

      Jeżeli wybrałeś opcję licytacji to teraz musisz podać cenę od jakiej rozpocznie się takowa. Jeśli chcesz by była dostępna opcja KUP TERAZ to możesz ją zaznaczyć i podać cenę.

Cena minimalna

      Możesz wystawić produkt od 1 zł a cenę minimalną ustawić na 500 zł - poniżej tej ceny nie jesteś zobowiązany do sprzedaży produktu.

Inne opcje

      Poniżej możesz ustawić jeszcze kilka ciekawych opcji. Można tutaj ustawić lokalizację produktu, formy płatności, transportu jak również bajerki takie jak pogrubienie, podświetlenie tytułu i kilka innych.

Ostatnie kroki

      Po kliknięciu dalej zobaczysz jak będzie wyglądała twoja aukcja oraz ile będzie kosztowało wystawienie towaru na niej. Potem pozostaje już tylko kliknąć dalej i mamy nasz produkt na aukcji;)

Koszty wystawienia przedmiotu

      Jeżeli chcesz dowiedzieć się wiecej o kosztach wystawiania przedmiotów na aukcjach Allegro to przejdź do strony Opłaty.

Jak można uniknąć opłat od sprzedaży?

Wystaw bezpłatne ogłoszenie w nowym całkowiecie polskim serwisie Sprzedawacz.pl. Nie ważne co chcesz sprzedać i czy robisz to jako firma czy osoba prywatna - serwis Sprzedawacz.pl nie pobiera opłat za wystawienie, ani prowizji od sprzedaży!

Szerzej o sprzedaży

Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sprzedaży w Internecie, a także usprawnić sprzedaż w klasycznym sklepie polecam zapoznać się ze świetną książką pod tytułem Zwycięska przewaga. Z pomocą tej książki łatwiej będzie Ci ocenić mocne strony swojej firmy i produktów, które oferujesz. Dowiesz się, jak wślizgnąć się w sprzedaż internetową, jak promować swoje produkty oraz wiele, wiele więcej. Konkretnie i na temat.


Zobacz także


Polecamy

Strony partnerskie:
- DoktordlaCiebie.pl
- Wyszukiwarka kodów pocztowych

Valid HTML 4.01 TransitionalSprzedawacz.pl

na gorę na górę

Poradnik-allegro.5x5.pl